DEKANATSKI SUSRET OBITELJI
16 Rujan 2014.
U utorak, 16. rujna, na razini našeg dekanata, održan je prvi susret obitelji. Iz svake župe pozvana su po dva bračna para.
Susret je započeo u našoj župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja a odazvale su se obitelji iz većine župa Zelinskog dekanata, zajedno sa svojim župnicima.
Nakon uvodne molitve, parovi su se međusobno predstavili.
Susret je animirala obitelj Premelč iz župe Gornja Rijeka.
Na susretu se govorilo o potrebi pastorala obitelji i braka, krizi svekolikih ljudskih vrijednosti te o potrebi osnivanja obiteljskih zajednica na razini župa.
Posebno se govorilo o prvom Danu obitelji naše Biskupije, koji ćemo proslaviti u subotu 27. rujna u Bjelovaru.
Drugi dio susreta održan je u našoj župnoj dvorani gdje su se bračni parovi mogli okrijepiti i međusobno bolje upoznati.
Naše redovito župno klanjanje četvrtkom, ovaj tjedan 25. rujna, biti će zato na nakanu naših obitelji.