ĐAKONSKO REĐENJE
25 Listopad 2014.
U bjelovarskoj katedrali sv. Terezije Avilske, 25. listopada, 2014., na svečanom misnom slavlju,
sveti red đakonata primila su četvorica kandidata naše Biskupije.
Polaganjem ruku i posvetnom molitvom bjelovarsko - križevačkog biskupa,
mons. dr. Vjekoslava Huzjaka sveti red đakonata primili su: vlč. Goran Bužak iz župe Štefanje, vlč. Antun Faltak iz župe Kalnik, vlč. Saša Šargač iz župe Đurđic i vlč. Dejan Tot iz župe Veliki Grđevac.
Uz veliki broj svećenika bjelovarsko - križevačke biskupije, na misnom slavlju su koncelebrirali i
rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta, prof. dr. Željko Tanjić i odgojitelj naših ređenika u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu, vlč. Dubravko Škrlin - Hren.

Molimo Gospodina neka izlije obilje svog blagoslova na naše đakone i neka ih zagovor Blažene Djevice Marije,
svetog Marka Križevčanina, sv. Terezije Avilske i blaženih Drinskih Mučenica čuva i prati u njihovom služenju.