PREDAVANJE O BRAKU
15 Veljača 2015.

U nedjelju, 15. veljače, u našoj župnoj crkvi prof. dr. Mislav Kutleša, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu i odgojitelj u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu, održao je predavanje na temu: „Moderne devijacije u poimanju braka“.

Govorio je o sve većoj propagandi promicanja istospolnih brakova.

U predavanju je naglasio biblijsko utemeljenje braka kao zajednice muškarca i žene, koji su u međusobnoj ljubavi otvoreni darivanju, odnosno primanju novog života.

Samo takva zajednica, koja podrazumijeva jedinstvo različitosti, može se smatrati brakom. Naglašeno je također da su roditelji, otac i majka, prvi uzori, model, po kojem dijete formira svoje stavove i izgrađuje svoju osobnost kao budući muškarac, tj. buduća žena.

Budući da kršćanska sloboda podrazumijeva odgovornost, velika je odgovornost na našim medijima, odgojno-obrazovnim ustanovama, društvu općenito, da prenosi i promovira vrijednosti života, dostojanstva i različitosti muškarca i žene, braka kao zajednice muškarca i žene.