2. DEKANATSKI KRIŽNI PUT
19 Ožujak 2016.

U subotu, 12. ožujka 2016. održan je 2. Dekanatski križni put. Ovogodišnja trasa puta bila je od kapele Sv. Josipa (Sv. Duha) u župi Bisag do kapele Sv. Petra u Novom Mjestu koja pripada našoj župi. Na križnom putu sudjelovalo je 90-ak župljana iz župa našeg Zelinskog dekanata. Nakon blagoslova u kapelici sv. Josipa, svatko od sudionika izvukao je ime osobe za koju će moliti tijekom križnog puta. Tijekom naše pobožnosti imali smo vrijeme sabranosti, šutnje, molitve i razmatranja ali i trenutke za bolje upoznavanje kroz razgovor, pjesmu i druženje tijekom zajedničkog objeda i trenutaka za odmor. Na našem planinarskom križnom putu prolazili smo raznim putevima; od asfaltnih, zemljanih, blatnih, strmina, uspona – ali sve je to bilo lako jer smo uz Božju pomoć, pjesmu i druženje sve to bez problema podnijeli. Posljednja postaja križnoga puta bila je u kapeli sv. Petra nakon koje smo kao vrhunac hodočašća slavili svetu Misu koju je predvodio kapelan vlč. Mijo Posavec. Ove godine pridružili su nam se korisnici i volonteri udruge Srce. Zahvalni smo Bogu što nam je podario snage da ne klonemo na putu i što smo se duhovno ojačali i pripremili za naš najveći blagdan - Uskrs. Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u pripremama, samom tijeku i organizaciji ovogodišnjeg križnog puta.