PRIJAVE ZA 2. DEKANATSKI KRIŽNI PUT
12 Veljača 2016.

2. DEKANATSKI KRIŽNI PUT

Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan. (Lk 6, 36)

SUBOTA, 12.3.2016.

BISAG -  TOMAŠEVEC – NOVO MJESTO

Dragi prijatelju!

Pozivam te da nam se pridružiš u zajedništvu 2. Dekanatskog planinarskog križnog puta. Planinarski križni put je pobožnost za mlade i one koji se tako osjećaju, no nije tek običan hod, već susret ljudi koji žele proslaviti Gospodina Isusa, a to će ostvariti kroz molitvu, slušanje i razmišljanje o Riječi Božjoj.

Želimo napredovati u svom duhovnom životu da bi tako postali što bolji ljudi i vjernici.

Planinarski križni put kao svoje središte ima Euharistiju, a za nju se pripremamo kroz kateheze i meditacije kod postaja križnog puta.

Planinarski križni put vas želi upoznati s našim zavičajem i ljudima, živom Crkvom, da bi obogaćeni tim iskustvom bili kvalitetniji dio vlastite župne zajednice u koju se svi vraćamo.

Želimo se učiti strpljenju, poniznosti, toleranciji, te razvijati kondiciju i ljubav za sve moguće nepredvidljive situacije. Zato planinarski križni put podrazumijeva da ćete biti spremni prihvatiti sve ono što nosi svaki križni put: žuljeve, bol u nogama i leđima, moguću kišu, blato, uspone...

Planinarski križni put je u milosnom vremenu korizme, vremenu u kojem promišljamo o Isusovoj muci i križu, vremenu pripreme za slavlje Uskrsa.

Želimo potaknuti sve sudionike na ispovijed i pričest te ih tako ohrabriti za život u suvremenom svijetu.

Pođimo Njegovim koracima, jer oni vode u Nebo!

Vidimo se! J

TRASA KRIŽNOG PUTA

BISAG – TOMAŠEVEC – NOVO MJESTO

OKUPLJANJE: kod kapelice Sv. Duha (župa BISAG) u 9:00 sati BLAGOSLOV I POLAZAK  (za one koji ne znaju gdje je kapelica Sv. Duha okupljanje na parkiralištu ispred caffe bara „Kristal“, Podvorec 36 u 8:40 sati)

RUČAK oko podneva, imat ćemo zajednički ručak – gulaš

DOLAZAK: U NOVO MJESTO (župa Sv. Ivan Zelina) U POSLIJEPODNEVNIM SATIMA, NAKON ČEGA SLIJEDI SVETA MISA.

PRIJAVE: PRIJAVITI SE MOGU SVI OD 16 GODINA NA VIŠE. PRIJAVE KOD ŽUPNIKA  ILI ANIMATORA NAJKASNIJE DO  ČETVRTKA 3.3.2016.!!! POTREBNO JE UPLATITI KOTIZACIJU OD 30 kn. (ručak i majica)

ŠTO PONIJETI???

OBAVEZNO gojzerice ili čvrste nepromočive cipele, kabanicu..

Hranu i piće

Sve stvari nositi u ruksaku!!!

KRIŽNI PUT SE NE ODGAĐA ZBOG LOŠEG VREMENA!!

Treba se dobro „naoružati“ strpljenjem, poniznošću, kondicijom i naravno, ljubavlju za sve nepredvidive situacije.