Božićna čestitka
22 Prosinac 2022.

Draga braćo i sestre i svi ljudi dobre volje!

Božić je zapravo neizrecivo čudo Božje ljubavi, neizmjerno velika, i za čovjeka koji nema vjere, nerazumljiva gesta dolaska Boga čovjeku. „Otkuda mi to da majka Gospodina mojega dođe k meni?“ – pitala se Elizabeta kad ju je posjetila trudna Marija koja je nosila Isusa u svome krilu. Doista, otkuda to, što je nagnalo Boga da dođe k nama, grješnim ljudima? Je li to bilo potrebno, pogotovo što mnogi ljudi to neće razumjeti niti prihvatiti? Nije li Bog tako riskirao da ta njegova misija bude bezuspješna, da bude odbačen i dapače prognan iz ljudske povijesti?

I to se događa. Mnogi se ljudi ne mogu s time pomiriti, ne mogu to prihvatiti i odbacuju takvog Boga. Taj Bog je, međutim, neizmjerno pun ljubavi prema čovjeku, prema baš svakom čovjeku, i posebno prema onom grješnom, zalutalom, bolesnom i čovjeku s problemima. Vidio je naime Bog da je čovjek bez njega izgubljen i želio je sve učiniti da mu pokaže pravi put, da ga posjeti izravno, neposredno, da bude među nama kao čovjek s čovjekom…

Molimo stoga Dijete Isusa i za našu Hrvatsku, za Europu i cijeli svijet: pomozi nam, dragi mali Isuse, dragi naš Božiću, da poštujemo svetost života, da volimo i prihvaćamo svako dijete, da se obnove naše obitelji kao temeljne zajednice društva i da tako izgrađujemo našu domovinu Hrvatsku u vjernosti Bogu.

Neka nas Gospodin pogleda ovog Božića!

Neka nam donese mir u naša nemirna srca!

Neka našu krhkost podupre svojom jakošću!

Neka nam učvrsti korake i ispuni ih nadom!

Neka Vam je sretan i blagoslovljen Božić i radošću, mirom i zdravljem ispunjena nova 2023. godina!

Od srca Vam žele Vlado Bogdan, župnik i Ivan Koretić, župni vikar

Raspored bogoslužja

Sv. Mise nedjeljom
8:00, 9:30; 11:00 i 18:00 sati
Sv. Mise radnim danom
7:30 i 18:00 sati
***

Klanjanje pred Presvetim
četvrtkom nakon večernje Mise

Krunica svaki dan prije večernje Mise

***
Ispovijed

nedjelja - za vrijeme svih Misa

petkom - prije večernje Mise

Župni ured

Utorak - petak
9:00 - 11:00 i 15:00 - 17:00 sati
Subota
9:00 - 11:00 sati

Župni caritas

Utorak
18:00 - 20:00 sati