UZ DUHOVNU PJESMU NA OTOKU KRKU
20 Studeni 2014.
Prošle nedjelje (16. studenog), župna sveta Misa u 11 sati bila je bez pratnje pjevačkog zbora. Razlog je bio u tome što je naš župni zbor Sveti Ivan Krstitelj, gostovao u uzvratnom posjetu pjevačkom zboru na otoku Krku, točnije u župi Sv. Apolinara, zaštitnika mjesta Malinska – Dubašica. U veljači ove godine imali smo priliku čuti u našoj crkvi mješoviti zbor iz Malinske, koji se predstavio sa ''staroslavenskom'' pjevanom Misom, koju su naši župljani vrlo dobro prihvatili i aplauzom oduševljeno pozdravili. Tako se i stvorila obveza da se naš crkveni zbor oduži kroz neko doba te je ponovni susret bio dogovoren za 16.11.2014. godine, za misno slavlje u 10 sati u crkvi sv. Apolinara, u naselju Bogovići, mjesta Malinska – Dubašica. Od 5:00 bili smo na putu. Gospodin nam je podario prekrasan sunčani dan, tako da smo cijelo vrijeme uživali uz molitvu i pjesmu na putu do našeg odredišta. Uz 26 pjevača, bilo je i 13 pratioca među kojima i naš gradonačelnik Hrvoje Košćec. Članovi zbora domaćina, dočekali su nas u prekrasnom ambijentu prave konobe, priredivši nam pregršt ukusnih sendviča, kolača, čaja, kavu i poneku žesticu. Bilo je to u domaćinstvu njihovog ravnatelja zbora, gosp. Ivana Šebalja. U tili čas pridružio nam se i načelnik općine Malinska, gosp. Robert Anton Kraljić. Začas se zaorila zajednička pjesma. Potom smo krenuli u crkvu, gdje nas je srdačno dočekao domaći župnik, vlč. Marin Dašek uz pratnju đakona, poželio nam dobrodošlicu i izrazio svoju želju da naš župnik, vlč. Vlado, predvodi Misno slavlje a on će propovijedati. Na misnom slavlju pjevalo se što se ima pjevati, pa i nakon Mise, otpjevao je naš zbor  nekoliko pjesama i za kraj Vre ftičeki spiju. Prisutni vjernici oduševljeno su dugim aplauzom i usklicima izrazili svoje zadovoljstvo našim pjevanjem. Istom smo prilikom u znak poštovanja, darovali domaćeg župnika košaricom sira i buteljama zelinskog vina, načelnika općine Malinska, i ravnatelja njihovog zbora, sa velikim pekarskim srcem. Za svakog člana crkvenog i malinskog pjevačkog zbora, naš je župnik darovao kao medaljicu, naše malo licitarsko srce. Pred izlaskom iz crkve, dočekali su nas vjernici i osobno čestitali na lijepoj uspomeni koju smo darivali u ovo jesensko jutro. Uslijedio je zajednčki ručak u hotelu Malin. Uz ručak priredili smo domaćinima originalni prikaz i sam čin ''krštenja mošta'', kak se to pri nama spelava za dan ''Martinja''. Naravno da smo i domaćine uvrstili u prikaz, što je kod svih izazvalo veliko oduševljenje, tako da je zabava bila nezaboravna. Uz nezaboravnu pjesmu, čas s jedne čas s druge strane, treperile su note i ''forte'' i ''piano''! Načelnik Malinske, gosp. Robert, zahvalio se na izuzetnom trenutku koji je tako zbližio dva prirodna kraja, i prigodnim poklonima darivao našeg gradonačelnika Hrvoja Košćeca, vlč. župnika Vladimira Bogdana, orguljaša Stjepana Munđaka – Murtu i ravnatelja Ivana Košćeca – Icmana. Povratak je uslijedio u 17 sati uz zagrljaj i stisak ruke, oprostili smo se s domaćinima i u prekrasno povečerje, s pogledom na osvijetljeni Kvarne prešli preko Krčkog mosta u smjeru našeg Hrvatskog prigorja. Uslijedila je molitva, a potom pjesma sve do točke povratka. Još nam i danas zvoni u ušima!                                                                                  
Ivan Košćec - Icman

Raspored bogoslužja

Sv. Mise nedjeljom
8:00, 9:30; 11:00 i 18:00 sati
Sv. Mise radnim danom
7:30 i 18:00 sati
***

Klanjanje pred Presvetim
četvrtkom nakon večernje Mise

Krunica svaki dan prije večernje Mise

***
Ispovijed

nedjelja - za vrijeme svih Misa

petkom - prije večernje Mise

Župni ured

Utorak - petak
9:00 - 11:00 i 15:00 - 17:00 sati
Subota
9:00 - 11:00 sati

Župni caritas

Utorak
18:00 - 20:00 sati