DUHOVSKO BDIJENJE
08 Lipanj 2014.
U subotu, 07. lipnja 2014., u predvečerje svetkovine Duhova, po prvi puta u našoj župi održano je Duhovsko bdijenje koje je predvodio velečasni kapelan Mijo Posavec. Bdijenje se sastojalo od tri dijela: Službe svjetla, Službe riječi i klanjanja pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.
Uvodnim govorom kapelan nas je pozvao da kroz molitvu, meditaciju i pjesmu nastojimo doživjeti vodstvo Duha Svetoga.
Nakon toga uslijedila je Služba svjetla - Lucenarij. U Službi svjetla na uskrsnoj svijeći zapalili smo sedam svijeća koje simboliziraju sedam darova Duha Svetoga i uz to pročitali prigodan tekst za svaki dar Duha Svetoga.

Zatim je slijedila Služba riječi. U njoj smo kroz čitanja iz Svetog Pisma slušali o djelovanju Duha Svetog kroz povijest. Služba riječi sastojala se od  čitanja, Evanđelja, propovijedi i molitve vjernika.

Nakon toga bdijenje se nastavilo Euharistijskim klanjanjem pred Presvetim.
Zbor mladih „Santo“, animirao je Duhovsko bdijenje.


Raspored bogoslužja

Sv. Mise nedjeljom
8:00, 9:30; 11:00 i 18:00 sati
Sv. Mise radnim danom
7:30 i 18:00 sati
***

Klanjanje pred Presvetim
četvrtkom nakon večernje Mise

Krunica svaki dan prije večernje Mise

***
Ispovijed

nedjelja - za vrijeme svih Misa

petkom - prije večernje Mise

Župni ured

Utorak - petak
9:00 - 11:00 i 15:00 - 17:00 sati
Subota
9:00 - 11:00 sati

Župni caritas

Utorak
18:00 - 20:00 sati