PROSLAVA ROĐENJA SV. IVANA KRSTITELJA
24 Lipanj 2015.

Proslava zaštitnika naše župe, svetog Ivana Krstitelja započela je jutarnjom svetom Misom u 8 sati koju je predvodi kapelan vlč. Mijo Posavec.

Svečano misno slavlje u 11 sati predvodio je mons. dr. Vjekoslav Huzjak, biskup bjelovarsko - križevački u zajedništvu sa svećenicima zelinskog dekanata, svećenicima iz drugih Nad/biskupija, đakonima i bogoslovima.

U svojoj homiliji, Biskup je posebno naglasio odliku svetog Ivana Krstitelja kao proroka koji je u svoje vrijeme bio hrabar svjedok za Isusa, za Istinu koja nas oslobađa od svake spone zla i grijeha, te potaknuo i nas da se borimo za one ideale koje nam je Isus svojim životom svjedočio. 

Na Misi su bili i predstavnici grada Sv. Ivana Zeline; gradonačelnik gosp. Hrvoje Košćec, zamjenik gradonačelnika gosp. Mario Dukarić te izaslanica zagrebačkog župana gđa. Štefica Kamenarić - Filipović.

 Večernju svetu Misu u 19 sati predvodio je župnik i dekan prečasni Vlado Bogdan. 

 


Raspored bogoslužja

Sv. Mise nedjeljom
8:00, 9:30; 11:00 i 18:00 sati
Sv. Mise radnim danom
7:30 i 18:00 sati
***

Klanjanje pred Presvetim
četvrtkom nakon večernje Mise

Krunica svaki dan prije večernje Mise

***
Ispovijed

nedjelja - za vrijeme svih Misa

petkom - prije večernje Mise

Župni ured

Utorak - petak
9:00 - 11:00 i 15:00 - 17:00 sati
Subota
9:00 - 11:00 sati

Župni caritas

Utorak
18:00 - 20:00 sati