SUSRET MLADIH U NOVOJ RAČI 2015.
17 Kolovoz 2015.

Devetero mladih iz naše župe 14. i 15. kolovoza sudjelovalo je na Trećem susretu mladih Bjelovarsko - križevačke biskupije u Novoj Rači koja je naše Biskupijsko marijansko svetište.

Kad smo stigli u Novu Raču, u sportskoj dvoranu dočekali su nas mladi iz ostalih župa naše Biskupije koji su tog dana pješačili iz Bjelovara.

Geslo susreta bila je rečenica iz Matejeva evanđelja: „Blago ožalošćenima, oni će se utješiti“ (Mt 5, 4).

Katehezu o blaženstvima imao je vlč. Zoran Grgić – Grga, župnik župe sv. Vida u Vrbovcu i Povjerenik za mlade naše Biskupije.

Zatim smo zajednički slavili svetu Misu.

U 23 sata započelo je cjelonoćno klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u kojem smo se izmjenjivali do jutarnjih sati.

Sljedećeg jutra promišljali smo o planovima i mogućim aktivnostima mladih u našoj Biskupiji, dekanatima i župama za ovu i slijedeću godinu.

Svetu Misu na blagdan Velike Gospe predvodio je mons. dr. Vjekoslav Huzjak.